Photo1 photo2 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo8 photo9

Dzień Budowlańca w SGGW 2013

piątek 15.03.2013

W Centrum Naukdzien_budowlanca_150x115owo-Dydaktycznym Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska – Laboratorium Centrum Wodne w dniu 13 marca 2013 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa „Dzień Budowlańca w SGGW”. Tegoroczna edycja była połączona ze studenckim konkursem pod hasłem „Wybudujemy Wieżę”.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9:30 przywitaniem gości przez Kamila Parola – prezesa Koła Naukowego Budownictwa Inżynierskiego oraz Izabelę Malinowską – przewodniczącą Rady Wydziałowej Samorządu Studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW.  Podczas inauguracji Dnia Budowlańca głos zabrali m.in. Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Bogdan Klepacki, Pełnomocnik Rektora ds. Spraw Współpracy z Gospodarką prof. dr hab. Andrzej Lenart, Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa inż. Mieczysław Grodzki oraz Dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. dr hab. inż. Jerzy Jeznach. Wszyscy wyrazili swoją aprobatę dla organizacji Konferencji Studentów Budownictwa i podkreślali wagę tego rodzaju inicjatyw studenckich. Dla gości z innych uczelni zaprezentowana została krótko Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie rozpoczęły się bloki konferencji, podczas których uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych referatów, zapoznać się z wielkimi projektami inżynierskimi, pracą inżynierów budownictwa oraz ofertą przybyłych firm. Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów i kadry dydaktycznej.

W trakcie Konferencji odbyło się spotkanie Władz Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie z przedstawicielami zaproszonych firm z branży budowlanej, którego celem było zainteresowanie firm współpracą z Wydziałem. Dziekan Wydziału, prof. Jerzy Jeznach i Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Gospodarką dr Wojciech Sas zaprezentowali ofertę Wydziału i możliwości współpracy z jednostkami zewnętrznymi w zakresie praktycznego kształcenia studentów, zespołowej realizacji projektów badawczych, ekspertyz, prac zleconych, podkreślając bogatą i nowoczesną bazę laboratoryjną.

W trakcie Dnia Budowlańca odbywał się konkurs Wybudujemy Wieżę, w którym rywalizowały drużyny z całej Polski. W przeddzień wydarzenia zostały wykonane prace konkursowe – wieże z drewna balsowego, które miały za zadanie przenieść jak największe obciążenie przy jak najmniejszej masie. Najkorzystniejszy wynik oceny pracy konkursowej udało się uzyskać studentom drużyny „Legary, kopary i suchary” z Politechniki Lubelskiej. Nagrodę publiczności za najładniejszą konstrukcję dostała drużyna „TURRIS-ARCUS” ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Podczas całego dnia uczestnicy Konferencji mogli odwiedzać stoiska wystawowe firm, gdzie mieli możliwość zapoznania się z prezentowaną ofertą oraz zapytać o interesujące ich szczegóły.

Pragniemy podziękować przybyłym gościom, firmom, prelegentom oraz wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili Laboratorium Centrum Wodne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wkrótce pełna relacja na stronie dzienbudowlanca.sggw.pl.

Do zobaczenia za rok!
Koło Naukowe Budownictwa Inżynierskiego
Samorząd Studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska


Zebranie plenarne Komitetu Melioracji i Inżynierii Środowiska Rolniczego PAN

czwartek 7.03.2013

W dniu 6.03.br. w Centrum Wodnym SGGW w Warszawie odbyło się zebranie plenarne Komitetu Melioracji i Inżynierii Środowiska Rolniczego PAN, w spotkaniu uczestniczyli również Dziekani i Prodziekani Wydziałów Jednoimiennych Uczelni Wyższych (d. Wydziałów Melioracji Wodnych), przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektorzy i przedstawiciele Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych, przedstawiciele SITWM i innych organizacji związanych z gospodarką wodną w obszarach wiejskich. Zebrani wysłuchali 3 referatów dotyczących: Narodowego Programu Odnowy Melioracji i Rozwoju Retencji (prof. dr hab. inż. E. Pierzgalski – SGGW), Potrzeby w zakresie kształcenia kadr (prof. dr hab. inż. K. Ostrowski UR Kraków) oraz Diagnoza przyczyn regresu w melioracjach (dr inż. J. Lipiński ITP Falenty). Następnie odbyła się dyskusja nad wygłoszonymi referatami jak również kondycją, stanem i przyszłością melioracji i gospodarki wodnej w Polsce.


Copyright © 2009 – . Wordpress Theme developed by Web Hosting Fan.


Zaloguj się
Administrator strony